Sondy radarowe poziomu z falowodem

Sonda radarowa z falowodem Vegaflex 82
Sonda do pomiaru poziomu materiałów sypkich o temperaturze od -40 do 200°C oraz ciśnieniu procesowym od -1 do 40 bar.
Sonda radarowa VEGAFLEX 82 jest kolejną generacją sond falowodowych przeznaczonych do pomiaru poziomu materiałów sypkich o temperaturze od -40 do 200°C oraz ciśnieniu procesowym od -1 do 40bar. Nowa generacja sond falowodowych gwarantuje stabilną prace oraz dużą dokładność pomiaru (+/-2mm).
Nowe funkcje
Sonda poziomu VEGAFLEX 82 została wyposażone w nową elektronikę, którą umożliwia automatyczne:
Sonda poziomu VEGAFLEX 82 została wyposażone w nową elektronikę, którą umożliwia automatyczne:
- śledzenie końca falowodu; zwiększa pewność pomiaru mat. sypkich o niskiej stałej dielektrycznej,
- przetwarzanie echa na podstawie generowanych profili echa; zapewnia wysoką stabilność pracy,
- określnie długości falowodu; zapewnia łatwość obsługi,
jak również posiada funkcję:
- monitoringu stanu falowodu; urządzenie informuje o ew. uszkodzeniu, pęknięciu lub urwaniu falowodu,
- zapisu w pamięci wew. 500 zdarzeń jak np. zmiana parametrów urządzenia, błędy pomiarów z rejestrowaną data i godz. wystąpienia jak i 100 tys. pomiarów z czasem próbkowania od 40ms do 1 tygodnia jak i rejestracje kilku pomiarów w tym samym czasie z możliwością exportu do programu Microsoft Excel.
Pełny opis możliwości nowych wersji sond radarowych z falowodem można znaleźć w artykule "Pod kontrolą":
Sonda VEGAFLEX 82 do pomiaru poziomu materiałów sypkich jest następcą sond VEGAFLEX 61, 62.
Parametry
| Elektronika | 2-przewodowa 4 ... 20 mA/HART 4-przewodowa 4 ... 20 mA/HART Profibus PA Foundation Fieldbus Modbus |
| Wielkość mierzona | poziom |
| Temperatura medium | -40 ... 200 °C |
| Dokładność | 2 mm |
| Zakres pomiarowy | falowód linkowy do 75 m falowód prętowy do 6 m |
| Przyłącze procesowe | gwintowe od G3/4, 3/4 NPT kołnierzowe od DN 25, 1'' |
| Wyświetlacz | moduł wyświetlania i programowania PLICSCOM |
| Medium | materiały sypkie ciecze |
| Ciśnienie | do 40 bar |
| Dopuszczenia | ATEX |
| Producent | Vega |
Pliki do pobrania
Produkty powiązane
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.





















