Kamery termowizyjne przenośne

Kamera termowizyjna HOTFIND serii S
Kod produktu: HOTFIND-S
Ręczna kamera termowizyjna przeznaczona do pomiaru temperatury w zakresie od -20 do +250°C z możliwością rozszerzenia zakresu do +1500°C. Kamera termowizyjna HOTFIND serii S wyposażona w detektor o rozdzielczości 384 x 288. Kamera posiada aparat cyfrowy, umożliwiający fuzję obrazów oraz ruchomy dotykowy wyświetlacz LCD.
Zalety stosowania przenośnej kamery termowizyjnej HOTFIND serii S
Przenośna kamera termowizyjna HOTFIND-S jest nowoczesnym urządzeniem przeznaczonym do precyzyjnych pomiarów temperatury w zakresie -20 ... 600°C (opcjonalnie do 1500°C).
Kamery podczerwieni posiadają detektor mikrobolometryczny o rozdzielczości 384 × 288, który produkowany jest w Europie. Dzięki temu nie ma konieczności oczekiwania na zezwolenia importowe. Detektor mikrobolometryczny stabilizowany jest w temperaturze otoczenia o czułości 0,05°C (brak chłodzenia!). Tak wysoka czułość pozwala np.: na diagnostykę izolacji budynków czy zastosowania kamer w medycynie. Z uwagi na klimat europejski, kamera termowizyjna w standardzie, przystosowana jest do pracy w temperaturze minimalnej -20°C.
Kamera termowizyjna z zaawansowanym wyświetlaczem
Kamera termowizyjna wyposażona jest w kolorowy, dotykowy, zewnętrzny ekran LCD z aktywną matrycą. Umożliwia to obserwację obrazu nawet przy silnym oświetleniu słonecznym. Na ekranie kamery można bezpośrednio odczytać temperaturę 8 ruchomych punktów. Kamera termowizyjna umożliwia korekcję wskazań od współczynnika emisyjności, odległości i wilgotności powietrza.
Kamera termowizyjna z celownikiem laserowym i Dual Vison
Dla ułatwienia lokalizacji miejsca pomiaru kamera posiada celownik laserowy oraz aparat cyfrowy o rozdzielczości 2560 × 1920. Dzięki funkcji DuoVison można nałożyć obraz rzeczywisty na obraz termowizyjny. Kamera zapisuje zdjęcie termowizyjne ze zdjęciem w świetle widzialnym, co umożliwia nie tylko prostą identyfikację obiektu, ale również przygotowanie raportu z badań.
Oprogramowanie kamery termowizyjnej HOTFIND-S
Kamera termowizyjna HOTFIND-S dostarczana jest wraz z oprogramowaniem SatIrReport. Oprogramowanie kamery termowizyjnej posiada wiele funkcji do analizy obrazu:
- pomiar w 10 punktach,
- profile temperatury,
- histogramy,
- określenie izoterm.
Szerokie możliwości oprogramowania kamery termowizyjnej umożliwiają również przeprowadzenie szczegółowych badań:
- silników,
- złączy elektrycznych,
- transformatorów,
- wad izolacji cieplnej budynków,
- linii ciepłowniczych itp.
Oprogramowanie kamery termowizyjnej pozwala także na łatwe tworzenie zaawansowanych raportów, składających się z:
- zdjęcia termowizyjnego,
- zdjęcia widzialnego,
- analiz termogramu oraz komentarzy.
Parametry
| Zakres pomiarowy temperatury | -20 ... 150 °C 150 ... 600 °C -20 ... 1500 °C (opcja) |
| Rozdzielczość | 384 x 288 |
| Detektor | mikrobolometryczny |
| Dokładność | 2% wartości mierzonej lub 2°C |
| Obudowa | IP54 |
| Temperatura pracy | -20 ... 50°C |
| Czas pracy | 2,5 h |
| Współczynnik emisyjności | regulowany, 0,10 ... 1,00 |
| Wyświetlacz | LCD 3,5" |
| Zakres ogniskowania | 100 mm ... nieskończoność, ręcznie ustawiany |
| Pole widzenia | 24 x 18 stopnia |
| Zakres spektralny | 8 ...14 mikrometrów |
| Zasilanie | akumulatory |
| Akcesoria | walizka transportowa akumulator oprogramowanie na PC ładowarka 230 V AC ładowarka samochodowa 12V (opcja) oprogramowanie umożliwiające analizę w czasie rzeczywistym przy pomocy łącza USB (opcja) |
| Pamięć zewnętrzna | inna |
| Wielkość mierzona | temperatura |
| Dopuszczenia | CE |
| Producent | SATIR |
Pliki do pobrania
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.





























