Czujniki zbliżeniowe

Indukcyjny czujnik zbliżeniowy IFE
Indukcyjny czujnik zbliżeniowy IFE o szerokim zakresie detekcji. Czujnik posiada dużą, płaską powierzchnię czułą o szerokości do 900 mm oraz regulowany zakres czułości.
Charakterystyka czujnika zbliżeniowego serii IFE
Czujnik IFE charakteryzuje się szerokim zakresem detekcji. Stosowany jest szczególnie do wykrywania ruchu blach metalowych lub prętów stalowych na przenośnikach taśmowych. Posiada dużą, płaską powierzchnię czułą o szerokości do 900 mm oraz regulowany zakres czułości do 250 mm.
Właściwości czujnika IFE
Czujniki IFE są niezależne i posiadają wbudowany wzmacniacz. Dostępne w wersji z zasilaniem prądem przemiennym i stałym. Czujniki zbliżeniowe zawierają przewód połączeniowy o długości 2 m.
Współczynnik korekcji zakresu czułości:
- St 37: 1
- Al: 0,4
- Cu: 0,45
- Zn: 0,5
- MS: 0,6
Parametry
| Typ czujnika | indukcyjny |
| Obudowa | 200x100mm 400x100mm 400x150mm 700x150mm 900x150mm |
| Materiał obudowy | aluminium / PVC |
| Stopień ochrony | IP68 |
| Zasilanie | 20 ... 250 V AC 10 ... 55 V DC |
| Temperatura pracy | -25 ... 75 °C |
| Strefa działania | 100mm 150mm 130mm 180mm |
| Prąd obciążenia | 400mA |
| Maks. częstotliwość przełączania | 10Hz |
| Typ wyjścia | PNP NO AC NO |
| Przyłącze elektryczne | przewód 2m PVC 3x0,5mm² |
Pliki do pobrania
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.













