Kontrola procesu walcowania na zimno

Przy walcowaniu na zimno, właściwości produktów z blachy taśmowej walcowanej na gorąco (na przykład grubość, własności mechaniczne i technologiczne) są zmieniane przez walcowanie pomiędzy walcami, bez uprzedniego ogrzewania wsadu. Wsadem są kręgi pochodzące z walcowni gorących. Proces technologiczny i kolejność poszczególnych operacji w walcowni zimnej zależą od gatunków przetwarzanej stali. Przeróbka stali niskostopowych i stali stopowych (stali węglowych) przebiega zazwyczaj w następującej kolejności: - trawienie, - walcowanie, - wyżarzanie, - walcowanie wygładzające i wykańczanie. Wyrobami walcowanymi na zimno są głównie taśmy i blachy cienkie (typowa grubość 0,16-3 mm) z wysokiej jakości wykończeniem powierzchni i dokładnymi własnościami metalurgicznymi. Wykorzystywane są one do wytwarzania produktów o wysokich wymaganiach i standardach technicznych. Dokładny i ciągły pomiar temperatury podczas walcowania na zimno umożliwia operatorom sprawdzenie, czy temperatura stali mieści się w pożądanych granicach tolerancji, co ma bezpośredni wpływ na zachowanie wymaganych parametrów jakościowych. 

Schemat - Walcownia zimna

Aplikacje

Nasze rozwiązania

Liniowy skaner temperatur LANDSCAN LSP-HD 60/61/62

Liniowy skaner temperatur LANDSCAN LSP-HD 60/61/62

Skanery liniowe temperatury LANDSCAN do zastosowań w procesach "zimnych" w przemyśle cementowym, koksowniczym, asfaltowym, energetycznym, hutniczym, papierniczym, tworzyw sztucznych oraz transportu przenośnikowego. Skaner termowizyjny do monitoringu paliwa na przenośnikach - węgiel i/lub biomasa z certyfikatem ATEX.

 

Pirometry serii LAND System 5 / LAND SPOT+

Pirometry serii LAND System 5 / LAND SPOT+

Pirometry optyczne dla wymagających użytkowników i precyzyjnych procesów. 

Zakres pomiarowy 50 ... 3500°C (w zależności od modelu)

Funkcje wartość średnia, szczytowa (PEAK), "Mode Master", kompensacja tła

Pole widzenia 100 : 1
200 : 1

Kamera termowizyjna LAND MWIR 640

Kamera termowizyjna LAND MWIR 640

Kamera termowizyjna działająca na średnich falach IR, dla pomiaru temperatury od 300 do 1800°C  w dwóch zakresach z wyborem różnych optyk i pól widzenia. Pełna integracja, autonomiczne działanie i szereg akcesoriów.

Kamera termowizyjna 640x480 do warunków przemysłowych

Kamera termowizyjna LAND LWIR 640

Kamera termowizyjna LWIR 640 działająca na długich falach IR, dla pomiaru temperatury od -20 do 1000°C  w trzech zakresach z wyborem różnych optyk i pól widzenia. Pełna integracja, autonomiczne działanie i szereg akcesoriów.

Liniowy skaner temperatur LANDSCAN LSP-HD 20/21/22

Liniowy skaner temperatur LANDSCAN LSP-HD 20/21/22

Skanery liniowe temperatury LANDSCAN do zastosowań w przemyśle hutniczym.

  • Walcowania na gorąco – strefa chłodzenia.
  • Walcownia płyt grubych – samotok odprowadzający.
  • Linia wyżarzania ciągłego (góra wylotu przed kotłem cynkowym).
  • Piece do wyżarzania  blach i taśm.
  • Linie ocynkowania i linie ocynkowania z wyżarzaniem.
x

Formularz kontaktowy

Pole wymagane

Pole wymagane

Pole wymagane

Pole wymagane

Napisz czego dotyczy twoje pytanie. Postaraj się o możliwe konkretny opis i pytania.

Administratorem danych osobowych jest Introl sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Kościuszki 112. Dane osobowe przetwarzane są w celu odpowiedzi na zadane za pośrednictwem formularza pytanie. Więcej na temat przetwarzania danych osobowych można znaleźć w Polityce prywatności.

Pole jest wymagane

Twoja wiadomość trafiła do naszego pracownika, który postara się odpowiedzieć jak najszybciej.

Ok
loader-logo