Przetworniki wilgotności powietrza

Przetwornik wilgotności i temperatury EE23
Kod produktu: EE23
Przetworniki serii EE23 są przeznaczone do dokładnych pomiarów wilgotności i temperatury w przemyśle lekkim. Czujnik HC1000-200 wykorzystany w tym przetworniku charakteryzuje się dużą dokładnością oraz stabilnością wskazań w długim okresie użytkowania, a przede wszystkim temperaturą pracy powyżej 80°C.
Zastosowanie przetwornika temperatury i wilgotności EE23
Przetworniki serii EE23 są przeznaczone do dokładnych pomiarów wilgotności i temperatury w przemyśle lekkim. Czujnik HC1000-200 wykorzystany w tym przetworniku charakteryzuje się dużą dokładnością oraz stabilnością wskazań w długim okresie użytkowania, a przede wszystkim temperaturą pracy powyżej 80°C.
Przetworniki temperatury i wilgotności tej serii wyposażone są w wyjścia napięciowe lub prądowe i występują w wersji naściennej, kanałowej, z czujnikiem odseparowanym, oraz odseparowanym miniaturowym. W przypadku wersji z czujnikiem odseparowanym temperatura badanego powietrza może wynosić do 120°C. Gdy czujnik pracuje w zanieczyszczonym środowisku pod względem chemicznym to zalecane jest zastosowanie powłoki ochronnej HC01. Opcjonalnie urządzenie można wyposażyć w ciekłokrystaliczny wyświetlacz, który na przemian wyświetla mierzone wartości. Przetwornik posiada możliwość przeliczenia i wyświetlenia temperatury punktu rosy. W opcji występują także styki alarmowe, dzięki którym przetwornik może pełnić rolę higrostatu w aplikacjach przemysłowych. Urządzenie posiada możliwość dwu punktowej kalibracji wilgotności co zapewnia wysoką dokładność pomiaru w całym zakresie.
Przetworniki temperatury i wilgotności tej serii wyposażone są w wyjścia napięciowe lub prądowe i występują w wersji naściennej, kanałowej, z czujnikiem odseparowanym, oraz odseparowanym miniaturowym. W przypadku wersji z czujnikiem odseparowanym temperatura badanego powietrza może wynosić do 120°C. Gdy czujnik pracuje w zanieczyszczonym środowisku pod względem chemicznym to zalecane jest zastosowanie powłoki ochronnej HC01. Opcjonalnie urządzenie można wyposażyć w ciekłokrystaliczny wyświetlacz, który na przemian wyświetla mierzone wartości. Przetwornik posiada możliwość przeliczenia i wyświetlenia temperatury punktu rosy. W opcji występują także styki alarmowe, dzięki którym przetwornik może pełnić rolę higrostatu w aplikacjach przemysłowych. Urządzenie posiada możliwość dwu punktowej kalibracji wilgotności co zapewnia wysoką dokładność pomiaru w całym zakresie.
Przetwornik temperatury i wilgotności do 180°C
W 2020r. wprowadzono wersję T5 z możliwością pracy sondy do 180°C. Wersja ta posiada także złącze USB do łatwej zmiany ustawień przetwornika.
Parametry
| Medium | gazy/powietrze |
| Temperatura pracy | -40 ... 120°C -40 ... 180 °C |
| Zakres pomiarowy | 0 ... 100% |
| Dokładność | ±1,60 % |
| Wielkość mierzona | temperatura powietrza temperatura punktu rosy wilgotność względna temperatura punktu szronu |
| Sygnał wyjściowy | 0 ... 10 V 0 ... 1 V 0 ... 20 mA 0 ... 5 V 4 ... 20 mA |
| Montaż | kanałowy naścienny oddalona sonda |
| Wyświetlacz | LCD brak |
| Długość przewodu | 10 m 2 m 5 m |
| Przekaźnik alarmowy | 1 x SPDT brak |
| Producent | E+E Elektronik |
Pliki do pobrania
Linki
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.













