Sygnalizatory pojemnościowe

Sygnalizator pojemnościowy poziomu Vegacap 64
Sygnalizator pojemnościowy do sygnalizacji poziomu cieczy oblepiających.
Sygnalizator pojemnościowy VEGACAP 64, przeznaczony do cieczy oblepiających, działa na zasadzie wykrywania zmiany pojemności elektrycznej. Zalanie przez ciecz sygnalizatora poziomu powoduje wzrost pojemności elektrycznej w stosunku do sygnalizatora zainstalowanego w pustym zbiorniku. Z uwagi na pomiar mediów przewodzących, sonda pokryta jest izolacją z tworzywa sztucznego. Sonda zapewnia pewny pomiar w przypadku występowania piany, skomplikowanych instalacji wewnątrz zbiornika, parowania, osadów na dnie, a nawet oblepienia elektrody (VEGACAP 64).
Po zainstalowaniu w zbiorniku, sonda wymaga kalibracji tj: zasymulowania 2 poziomów w zbiorniku, odpowiadających sygnalizowanym stanom. Warunkiem stosowania sygnalizatorów pojemnościowych jest stabilność stałej dielektrycznej produktu (pomiar jednego typu produktu).
Parametry
| Przyłącze procesowe | gwintowe |
| Medium | ciecze |
| Temperatura medium | -50 ... 200 °C |
| Wersja / temperatura procesu | z pokryciem PTFE/-50 ... 150 °C z pokryciem PTFE/-50 ... 200 °C |
| Ciśnienie | -1 ... 64 bar |
| Zakres pomiarowy | 6 m |
| Dławik | M 20 x 1,5 1/2 NPT |
| Elektronika | wyjście do współpracy z urządzeniami zewnętrznymi serii VEGATOR bezstykowa 20 ... 253 V AC/DC przekaźnikowa (DPDT) 20 ... 72 V DC/20 ... 250 V AC (3A) tranzystorowa (NPN/PNP) 10...55 V DC |
| Obudowa | aluminium/IP66/IP67 aluminium/IP66/IP68 (1 bar) stal nierdzewna 316L |
| Dopuszczenia | ATEX II 1/2G, 2G EEx d ia IIC T6 ATEX II 1G, 1/2G, 2G Ex ia IIC T6 ATEX II 1G, 1/2G, 2G Ex ia IIC T6 + okrętowe ATEX II 1G, 1/2G, 2G Ex ia IIC T6 + WHG dopuszczenia okrętowe |
| Producent | Vega |
Pliki do pobrania
Produkty powiązane
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.














