Pirometry ręczne diagnostyczne

Pirometr przenośny PT-S80
Kod produktu: PT-S80
Pirometr przenośny PT-S80 przeznaczony do diagnostyki urządzeń, maszyn i instalacji elektrycznych. Bezkontaktowy pirometr skonstruowany jest do zdalnego pomiaru temperatury w zakresie -30 ... 600°C, wsp. emisyjności 0.7, 0.85, 0.95.
Zastosowanie pirometru przenośnego PT-S80
Pirometr przeznaczony jest do szybkiej, bezkontaktowej diagnostyki maszyn i urządzeń, instalacji elektrycznych itp. Typowymi aplikacjami jest pomiar temperatury łożysk, złączy elektrycznych, wyłączników, bezpieczników, uzwojeń silników itd. Dodatkowo pirometr posiada możliwość ustawienia alarmu dźwiękowego przekroczenia temperatury maksymalnej oraz minimalnej.
Z uwagi na najmniejsze pole pomiarowe ze wszystkich oferowanych pirometrów firmy OPTEX PT-S80 jest idealnym rozwiązaniem we wszystkich przypadkach kiedy nie ma możliwości pomiaru z bardzo bliskich odległości (lub jest to niebezpieczne - urządzenia pod napięciem!).
Akredytowane laboratorium / Serwis pirometrów przenośnych PT-S80
INTROL w Katowicach posiada specjalistyczne laboratorium do sprawdzania pirometrów oraz kamer termowizyjnych.
Laboratorium wyposażone jest w trzy specjalistyczne wzorce ciała doskonale czarnego (współczynnik emisyjności 0.998) produkcji renomowanej firmy brytyjskiej LAND Infrared (W. Brytania), przeznaczone wyłącznie do sprawdzania urządzeń bezkontaktowych.
Laboratorium posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji i wydaje świadectwa wzorcowania w zakresie temperatur: 0...+80°C oraz +150...+1500°C.
Laboratorium wyposażone jest w trzy specjalistyczne wzorce ciała doskonale czarnego (współczynnik emisyjności 0.998) produkcji renomowanej firmy brytyjskiej LAND Infrared (W. Brytania), przeznaczone wyłącznie do sprawdzania urządzeń bezkontaktowych.
Laboratorium posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji i wydaje świadectwa wzorcowania w zakresie temperatur: 0...+80°C oraz +150...+1500°C.
Dodatkowo oferujemy obsługę serwisową urządzeń termowizyjnych oraz pirometrów następujących firm: LAND, IRISYS oraz SATIR (sprawdzanie, naprawa, szkolenia w tym organizowane przez Naczelną Organizację Techniczną w Katowicach).
Parametry
| Zakres spektralny | 8 ...14 mikrometrów |
| Akcesoria | taśma HB-250 (e=0,95) |
| Zasilanie | 2 baterie AA |
| Dokładność | -30 ... 0 °C: ±3 °C 0,1 ... 200 °C: ±2 °C 201 ... 600 °C: 1 % |
| Wielkość mierzona | temperatura |
| Celownik | tak, laserowy |
| Współczynnik emisyjności | 0,85 0,95 0,7 |
| Pole pomiarowe | 30 mm z odległości 1,0 m 20 mm z odległości 0,5 m |
| Temperatura pracy | 0 ... 50 °C |
| Waga | 200 g |
| Zakres pomiarowy temperatury | -30 ... 600 °C |
| Czas pomiaru | 0,5 s |
| Dopuszczenia | CE |
| Producent | Optex |
Pliki do pobrania
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.




















