Sygnalizatory pojemnościowe

Sygnalizator pojemnościowy poziomu Vegacap 62
Kod produktu: CAP62.
Sygnalizator pojemnościowy do sygnalizacji poziomu materiałów sypkich przeznaczony do montażu z boku zbiornika
Sygnalizator pojemnościowy materiałów sypkich VEGACAP 62 jprzeznaczony do montażu z boku zbiornika, działa na zasadzie wykrywania zmiany pojemności elektrycznej pomiędzy ścianą zbiornika, a elektrodą sondy. Zasypanie sygnalizatora poziomu powoduje jednocześnie wzrost pojemności elektrycznej w stosunku do sygnalizatora zainstalowanego w pustym zbiorniku. Sonda jest całkowicie niewrażliwa na zapylenie wewnątrz zbiornika, charakteryzuje się sporą wytrzymałością mechaniczną oraz nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych podczas eksploatacji. Po zainstalowaniu w zbiorniku sonda wymaga kalibracji tj: zasymulowania 2 poziomów w zbiorniku, odpowiadających sygnalizowanym stanom.
Warunkiem stosowania sygnalizatorów pojemnościowych jest stabilność stałej dielektrycznej produktu (pomiar jednego typu produktu) oraz małe wahania wilgotności w przypadku produktów o niskiej DK.
Parametry
| Elektronika | wyjście do współpracy z urządzeniami zewnętrznymi serii VEGATOR bezstykowa 20 ... 253 V AC/DC przekaźnikowa (DPDT) 20 ... 72 V DC/20 ... 250 V AC (3A) tranzystorowa (NPN/PNP) 10...55 V DC |
| Obudowa | aluminium/IP66/IP67 plastikowa IP66/IP67 stal nierdzewna 316L |
| Przyłącze procesowe | gwintowe |
| Temperatura medium | -50 ... 200 °C |
| Wersja / temperatura procesu | standardowa/-50 ... 150 °C standardowa/-50 ... 200 °C z rurą ekranującą 316L/-50 ... 150 °C z rurą ekranującą 316L/-50 ... 200 °C |
| Ciśnienie | -1 ... 64 bar |
| Zakres pomiarowy | 6 m |
| Medium | materiały sypkie |
| Dławik | M 20 x 1,5 1/2 NPT |
| Dopuszczenia | ATEX II 1/2G, 2G EEx d ia IIC T6 ATEX II 1G, 1/2G, 2G Ex ia IIC T6 ATEX II 1G, 1/2G, 2G Ex ia IIC T6 + okrętowe ATEX II 1G, 1/2G, 2G Ex ia IIC T6 + WHG dopuszczenia okrętowe |
| Producent | Vega |
Pliki do pobrania
Produkty powiązane
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.














