Sygnalizatory pływakowe

Ekonomiczne sygnalizatory pływakowe
Pływakowe czujniki poziomu BIP ECO i BIP STOP przeznaczone do nieagresywnych cieczy: woda, woda opadowa, niektóre ścieki.
Przełązniki stanowią ekonomiczne rozwiązanie dla małych aplikacji napełniania i opróżniania niewielkich zbiorników we współpracy z małymi pompami. Czujniki mają funckcję sygnalizowania poziomów alarmowych: wysokich i niskich oraz utomatyczne wyłączenie w przypadku niedoboru wody
Pływakowe przełączniki BIP STOP i BIP ECO to najprostsze urządzenia z szerokiego zakresu przełączników pływakowych łączących cechy sygnalizatorów i regulatorów poziomu cieczy. Są zaprojektowane w celu odcięcia zasilania w momencie przekroczenia granicznego poziomu cieczy. Wyposażone są w mikroprzełącznik, który wychyla się wraz ze zmianą poziomu cieczy zamykając lub otwierając obwód elektryczny.
Pływakowe przełączniki poziomu BIP mogą pracować bezpośrednio podłączone do pompy, zamontowane na ścianie lub wraz z balastem ustawionym na kablu. Balast można ustawić w zależności od potrzeb w odległości od 5 do 50 cm od pływaka. W przypadku występowania zafalowań cieczy zaleca się ustawienie maksymalnej odległości balastu od pływaka. Zaletą pływakowych przełączników poziomu BIP jest szeroki kąt przełączania: 110°.
Pływakowe przełączniki poziomu BIP mogą pracować bezpośrednio podłączone do pompy, zamontowane na ścianie lub wraz z balastem ustawionym na kablu. Balast można ustawić w zależności od potrzeb w odległości od 5 do 50 cm od pływaka. W przypadku występowania zafalowań cieczy zaleca się ustawienie maksymalnej odległości balastu od pływaka. Zaletą pływakowych przełączników poziomu BIP jest szeroki kąt przełączania: 110°.
Parametry
| Wymiary | h 130 mm Φ 70 mm |
| Długość przewodu | 10 m 25 m 30 m 0,5 m 1 m 5 m 3 m 20 m 15 m 0,4 m |
| Medium | ciecze |
| Wielkość mierzona | poziom |
| Izolacja | PVC Neopren |
| Materiał obudowy | polipropylen |
| Zasilanie | 250 V AC - 50/60 Hz |
| Prąd | 20 (8) A (20 A - rezystancyjne, 8 A indukcyjne) |
| Styki alarmowe | przełączne mikrostyki srebrowo-niklowe |
| Kąt przełączania | ±110° ±100° |
| Ciśnienie | 3,5 bar |
Pliki do pobrania
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.




















