Przetworniki wilgotności powietrza

Przetwornik wilgotności powietrza do strefy EX gazowej i pyłowej 300EX
Kod produktu: EE300Ex-M1A6HS2
Przetwornik wilgotności powietrza do strefy EX gazowej i pyłowej 300EX przeznaczony jest do wykonywania pomiaru w strefach zagrożonych wybuchem. Przetwornik posiada certyfikację EX pozwalającą na pomiar i montaż w strefie. Występuje w wersji z sondą zintegrowaną oraz z sondą na przewodzie. Wykonany z stali nierdzewnej i wyposażony w sprawdzone przemysłowe sensory wilgotności z powłoką ochronną zapewnia dokładne pomiary w długim okresie użytkowania.
Przetwornik wilgotności powietrza do strefy EX gazowej i pyłowej 300EX - instalacja w strefie
Przetwornik wilgotności powietrza do strefy EX gazowej i pyłowej 300EX wyróżnia się nie tylko możliwością pomiaru warunków w strefie ale może także zostać bezpośrednio zainstalowany w środowisku z łatwopalnymi gazami lub pyłami. W przypadku strefy zerowej wprowadzana jest sama sonda pomiarowa poprzez złącze ciśnieniowe zapewniające odpowiednią szczelność układu lub zamontować można całą jednostkę w wersji bez wyświetlacza. Przetwornik pracuje w technologii 2-przewodowej i zasilany jest poprzez pętlę 4...20mA. Do pracy przetwornika wymagane jest podłączenie pierwszego kanału. Można jednak skorzystać z dwóch mierzonych parametrów podłączając drugi sygnał. Stosowana bariera/y zasilająca powinna być zainstalowana poza strefą.

Dwuczęściowa obudowa ułatwia instalację i demontaż w celu kalibracji bez czasochłonnego okablowania. Wytrzymała i łatwa w czyszczeniu obudowa ze stali nierdzewnej jest zoptymalizowana pod kątem przemysłu farmaceutycznego i chemicznego. Sprawdzona technologia czujników wilgotności E+E zapewnia niezawodne, długotrwałe i stabilne pomiary w wymagających zastosowaniach:
- przemysłu chemicznego
- przemysłu farmaceutycznego
- szaf lakierniczych
- magazynów zagrożonych wybuchem
- elektrowni
- magazynów i młynów zbożowych
- platform wiertniczych
- pomiaru wilgotności olejów i smarów.

Oprócz pomiaru wilgotności względnej i temperatury, EE300Ex oblicza inne parametry związane z wilgotnością, takie jak temperatura punktu rosy [Td], temperatura termometru mokrego [Tw], wilgotność bezwzględna [dv] itp. Może także dokonywać pomiaru zawilgoceń olejów i smarów. O zagrożeniu jakie niesie woda w oleju (np. hartowniczym) można przeczytać w magazynie "Pod kontrolą": "POMIAR AKTYWNOŚCI WODY W OLEJU HARTOWNICZYM"
Parametry
| Temperatura pracy | -40 ... 180 °C -40 ... 60 °C |
| Zakres pomiarowy | 0 ... 100% |
| Dokładność | ±1,60 % |
| Wielkość mierzona | aktywność wody w oleju temperatura punktu szronu zawartość wody w oleju wilgotność względna temperatura punktu rosy temperatura powietrza temperatura mokrego termometru stosunek zmieszania entalpia ciśnienie cząstkowe pary wodnej wilgotność bezwzględna |
| Sygnał wyjściowy | 4 ... 20 mA |
| Montaż | naścienny oddalona sonda ciśnieniowa |
| Wyświetlacz | LCD |
| Długość przewodu | 10 m 2 m 5 m brak (wersja kompaktowa) 1 m |
| Dopuszczenia | ATEX |
| Producent | E+E Elektronik |
Pliki do pobrania
Linki
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.

















