Zawory elektromagnetyczne

Zawór elektromagnetyczny normalnie zamknięty serii MD
Kod produktu: EMD
Zawór elektromagnetyczny normalnie zamknięty serii MD, przeznaczony jest do takich mediów jak woda, gaz, olej do 50 cSt i dla substancji, które nie wchodzą w reakcje chemiczne z korpusem i membraną. Elekrozawory nie nadają się do stosowania dla gazów w instalacjach domowych. Przeznaczone są dla mediów o temperaturze do 90°C.
Zawory elektromagnetyczne bezpośredniego działania serii MD
Zawory elektromagnetyczne serii MD to zawory bezpośredniego działania. Do ich otwarcia i zamknięcia niewymagana jest różnica ciśnień. Zawory przewidziane są zarówno do pracy ciągłej jak i przerywanej. Elektrozawory MD są dostępne zarówno w wykonaniu mosiężnym (membrana NBR) jak i ze stali nierdzewnej AISI 316 (membrana EPDM). Dopuszczalne ciśnienie dla obudowy zaworu elektromagnetycznego dla ciśnienia < 10 bar jest do 2 razy większe od ciśnienia pracy, a dla ciśnienia > 10 bar jest do 1,5 razy większe od ciśnienia pracy. Test napięcia dla cewki 1500 V na 60 s ciągłej pracy cewki, a jej żywotność to 1 rok lub 500.000 cykli.
Zastosowanie zaworów elektromagnetycznych serii MD
- woda zimna i gorąca
- powietrze
- oleje o lepkości kinetycznej nie większej niż 50 cSt
inne czynniki ciekłe i gazowe, które:
– nie reagują chemicznie z materiałami użytymi do budowy zaworów,
– nie zawierają zawiesin i wtrąceń mechanicznych, które mogą osadzić się na elementach ruchomych zaworu,
Zawory elektromagnetyczne przeznaczone są do mediów, których temperatura nie przekracza 90°C. Ponadto nie mogą pracować w atmosferze wybuchowej, ponieważ ich obudowa nie spełnia warunków przeciwwybuchowości.
Budowa zaworu elektromagnetycznego serii MD
Zawory elektromagnetyczne serii MD składają się z kadłuba, pokrywy wraz z zamontowanym zespołem siłownika - cewki. Siłownik-cewka posiada przyłącze elektryczne wtykowe. Dwa boczne styki tego przyłącza to styki prądowe, natomiast dolny styk (płaski) służy do uziemienia. Trzyżyłowy przewód elektryczny podłącza się do zacisków znajdujących się w kostce wtyczki, którą nasuwa się na styki cewki i zabezpiecza wkrętem. Do uszczelnienia tego połączenia służy uszczelka gumowa.
Montaż zaworu elektromagnetycznego serii MD
Zawory elektromagnetyczne mogą być montowane na rurociągach poziomych cewką do góry lub pionowych z odchyleniem ±15°. Montaż zaworu na instalacji polega na przygotowaniu przewodów rurowych z odpowiednim gwintem na końcach w zależności od zastosowanej średnicy nominalnej zaworu.
Parametry
| Medium | ciecze nieagresywne powietrze gazy/powietrze ciecze agresywne ciecze olej gazy niewybuchowe gazy nieagresywne gazy agresywne woda |
| Zasilanie | 230 V AC 24 V AC 24 V DC |
| Materiał korpusu | stal nierdzewna mosiądz |
| Przyłącze procesowe | 1” BSPT 1/2” BSPT 3/4” BSPT 1 1/4” BSPT 1 1/2” BSPT 2” BSPT 3/8" BSPT |
| Temperatura medium | do 90 °C |
| Ciśnienie procesowe | 0 - 10 bar dla powietrza, gazów obojętnych oraz wody 0 - 7 bar dla oleju poniżej 50 cst |
| Cewka | IP65, 100% ED |
| Rezystancja izolacji | 1500V 100M Ohm [V/A] |
| Dopuszczenia | CE |
| Producent | Kuhnway |
Pliki do pobrania
Produkty powiązane
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.















