Sygnalizatory wibracyjne poziomu

Sygnalizator wibracyjny materiałów sypkich Rosemount 2535
Nowość
Kod produktu: Rosemount 2535
Czujnik poziomu do lekkich, w tym sproszkowanych materiałów sypkich. Nadaje się do stosowania w niebezpiecznych i zapylonych środowiskach. Prosta konstrukcja sprawia, że wibracyjny czujnik poziomu materiałów sypkich Rosemount 2535 jest niezawodny i praktycznie bezobsługowy. Dzięki małym przyłączom procesowym (od 1 cala) jest idealnym rozwiązaniem do sygnalizacji poziomu w zbiornikach o ograniczonej przestrzeni.
Sygnalizacja poziomu materiałów sypkich - zasada pomiaru:
Czujnik wibracyjny poziomu materiałów sypkich wykorzystuje zasadę kamertonu i kryształu piezoelektrycznego do oscylacji pręta z jego częstotliwością własną. Zmiany częstotliwości oscylacji są stale monitorowane przez układ elektroniczny, ponieważ zmieniają się one w zależności od tego, czy pręt jest przykryty, czy nie. Gdy materiał sypki w zbiorniku (silosie) opada poniżej pręta, powoduje to zmianę częstotliwości oscylacji, która jest wykrywana przez układ elektroniczny, a wyjście przełącza się, sygnalizując stan „nieprzykryty”. Gdy materiał sypki w zbiorniku (silosie) unosi się i przykrywa pręt, powoduje to zmianę częstotliwości oscylacji, która jest wykrywana przez układ elektroniczny, a wyjście przełącza się, sygnalizując stan „przykryty”. Wyjście elektryczne będzie się różnić w zależności od wybranej elektroniki.
Czujnik poziomu materiałów sypkich Rosemount 2535 - kluczowe cechy i zalety
- Kompaktowy czujnik poziomu z gwintowanymi przyłączami procesowymi o średnicy od 1 cala
- Czułość regulowana w czterech ustawieniach, także dla lekkich materiałów sypkich od 20 g/l
- Wysoka jakość powierzchni zapewniająca doskonałą wytrzymałość
- Solidna konstrukcja, odpowiednia do ciśnień procesowych do 16 bar
- Szczególnie nadaje się do stosowania w materiałach drobnoziarnistych i sypkich, a także w materiałach o silnych właściwościach zbrylania oraz w gruboziarnistym granulacie
- Idealny do detekcji pełnego lub pustego silosu
- Kompaktowa konstrukcja do montażu w zbiornikach o bardzo ograniczonej przestrzeni
- Standardowe długości pręta dostępne od 160 mm
- Wersje z przedłużeniem rurowym dostępne z długością pręta do 4000 mm
- Wytrzymała obudowa z odlewu aluminiowego o stopniu ochrony IP67
- Łatwy montaż i uruchomienie oraz bezobsługowość
- Dopuszczenia do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem (gaz i pył)
- Zgodność z RoHS

Parametry
| Przyłącze procesowe | gwintowe NPT Tri-Clamp kołnierzowe od 1" / DN25 do 4" / DN100 |
| Temperatura medium | -40 ... 150°C |
| Czułość (gęstość) | ≥20 g/l |
| Ciśnienie | -1 ... 16 bar |
| Obudowa/Stopień ochrony | aluminium/IP67 |
| Typ wyjścia | PNP przekaźnik DPDT |
| Dopuszczenia | ATEX II 1/2 D |
| Długość | 130 mm do 4 m z przedłużeniem rurowym |
| Materiał elementów zwilżanych | stal nierdzewna |
| Producent | Emerson |
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.













