Zawory elektromagnetyczne

Zawór elektromagnetyczny normalnie otwarty serii MD-C
Kod produktu: EMD
Zawór elektromagnetyczny do wody serii MD-C, firmy Kuhnway, przeznaczony do takich mediów jak woda, gaz (nie do stosowania dla gazów w instalacjach domowych), olej do 50 cSt oraz dla substancji, które nie wchodzą w reakcje chemiczne z korpusem i membraną. Elektrozawory przeznaczone są dla mediów o temperaturze do 90°C.
Właściwości zaworu elektromagnetycznego do wody serii MD-C
- zawór bezpośredniego działania,
- test napięcia dla cewki 1500 V na 60 s ciągłej pracy cewki,
- dopuszczalne ciśnienie dla obudowy zaworu dla ciśnienia < 10 bar jest do 2 razy większe od ciśnienia pracy, a dla ciśnienia > 10 bar jest do 1,5 razy większe od ciśnienia pracy,
- żywotność cewki 1 rok lub 500.000 cykli
Zawory elektromagnetyczne do wody serii MD-C są dostępne zarówno w wykonaniu mosiężnym (membrana NBR) jak i ze stali nierdzewnej AISI 316 (membrana EPDM).
Zastosowanie zaworów elektromagnetycznych serii MD-C
- woda,
- gaz (nie stosować dla gazów w instalacjach domowych),
- olej do 50 cSt,
- substancje nie wchodzące w reakcje chemiczne z korpusem i membraną elektrozaworu pod warunkiem, że ich temperatura nie przekracza 90°C.
Parametry
| Rezystancja izolacji | 1500V 100M Ohm [V/A] |
| Medium | ciecze nieagresywne powietrze gazy/powietrze ciecze agresywne ciecze olej gazy niewybuchowe gazy nieagresywne gazy agresywne woda |
| Zasilanie | 230 V AC 24 V AC 24 V DC |
| Materiał korpusu | stal nierdzewna mosiądz |
| Przyłącze procesowe | 1” BSPT 1/2” BSPT 3/4” BSPT 1 1/4” BSPT 1 1/2” BSPT 2” BSPT 3/8" BSPT |
| Temperatura medium | do 90 °C |
| Ciśnienie procesowe | 0,3 - 10 bar dla powietrza, gazów obojętnych oraz wody 0,3 - 7 bar dla oleju poniżej 50 cst |
| Cewka | IP65, klasa H |
| Dopuszczenia | CE |
| Producent | Kuhnway |
Produkty powiązane
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.
















