Przetworniki podstawowe i programowalne

Przetwornik ciśnienia Vegabar 18
Kod produktu: Vegabar 18
Przetwornik ciśnienia w korzystnej cenowo wersji, o bardzo małych wymiarach instalacyjnych. Wysoka niezawodność przetwornika dzięki wysokiej odporności ceramicznej celi pomiarowej na przeciążenia i podciśnienie
Obszar zastosowań przetwornika ciśnienia VEGABAR 18
Przetwornik ciśnienia VEGABAR 18 zapewnia niezawodną pracę zakładu i poprawę bezpieczeństwa procesu poprzez dokładny pomiar mierzonych wartości gazów, oparów i cieczy.
Korzyści z użytkowania przetwornika ciśnienia VEGABAR 18
- niedroga wersja z bardzo małymi wymiarami montażowymi
- wysoka niezawodność przetwornika dzięki maksymalnej odporności ceramicznej celi pomiarowej na przeciążenia i podciśnienie
Funkcja przetwornika ciśnienia VEGABAR 18
Sercem przetwornika ciśnienia jest cela do pomiaru ciśnienia, przetwarzająca ciśnienie na sygnał elektryczny. Ten zależny od ciśnienia sygnał jest przetwarzany na znormalizowany sygnał wyjściowy przez wbudowaną elektronikę.
Elementem czujnikowym jest ceramiczna cela pomiarowa CERTEC® o doskonałej stabilności długoterminowej i wysokiej odporności na przeciążenie.
Prawidłowy dobór przetwornika do aplikacji
Dobranie odpowiedniego przetwornika ciśnienia do konkretnej aplikacji wymaga znajomości kilku istotnych parametrów. Rodzaj medium, typ ciśnienia jakie chcemy mierzyć, zakres ciśnienia w procesie, dostępne przyłącze, konieczność pracy w strefie Ex, sygnał wyjściowy - to tylko niektóre z nich. Wszystkie parametry istotne z punktu widzenia doboru przetwornika ciśnienia do warunków i wymagań aplikacyjnych omówiliśmy na naszym blogu. Zapraszamy do lektury:

Parametry
| Dokładność | ±0,5 % zakresu |
| Materiał elementów zwilżanych | ceramika+316L |
| Medium | olej para wodna ciecze gazy/powietrze |
| Przyłącze elektryczne | wtyczka 4-pin wg ISO4400 PG9 (IP 65) M12x1, 4-pin |
| Przyłącze procesowe | G1/2 G1/2" zewn. z G1/4" wewn. 1/2" NPT zewn. z 1/4" NPT wewn. |
| Zakres pomiarowy ciśnienia | 0 ... 0,10 bar 0 ... 0,4 bar 0 ... 1 bar 0 ... 2,5 bar 0 ... 5 bar 0 ... 10 bar 0 ... 25 bar użytkownika (inny niż standardowy) |
| Temperatura medium | -40 ... 100°C |
| Zasilanie | 12 ... 35 V DC |
| Producent | Vega |
Pliki do pobrania
Produkty powiązane
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.




















