Sondy pojemnościowe

Sonda pojemnościowa Vegacal 69
Kod produktu: CL69.
Sonda pojemnościowa do pomiaru poziomu cieczy agresywnych
Sonda pojemnościowa VEGACAL 69 jest wersją specjalną dla cieczy agresywnych i zbiorników z tworzywa sztucznego, działa na zasadzie pomiaru pojemności elektrycznej. Wzrost poziomu materiału w zbiorniku powoduje jednocześnie wzrost pojemności elektrycznej mierzonej przez elektronikę sondy. Z uwagi na pomiar mediów przewodzących sonda pokryta jest izolacją z tworzywa sztucznego. Sonda zapewnia pewny pomiar w przypadku występowania piany, skomplikowanych instalacji wewnątrz zbiornika, parowania, osadów na dnie, a nawet oblepienia elektrody.
Po zainstalowaniu w zbiorniku sonda wymaga kalibracji tj: zasymulowania 2 poziomów w zbiorniku (np.: pusty i pełny zbiornik). Warunkiem stosowania sond pojemnościowych jest stabilność stałej dielektrycznej produktu (pomiar jednego typu produktu).
Parametry
| Elektronika | Profibus PA Foundation Fieldbus wyjście do współpracy z urządzeniami zewnętrznymi serii VEGATOR 4 ... 20 mA/HART |
| Obudowa | plastikowa IP66/IP67 aluminium/IP66/IP68 (1 bar) stal nierdzewna 316L/IP66/IP68 (0,2 bar) aluminium/IP66/IP68 (0,2 bar) |
| Przyłącze procesowe | kołnierzowe 2'' 150lb / PP kołnierzowe DN80PN16 / PP kołnierzowe DN65PN16 / PTFE kołnierzowe DN65PN16 / PP kołnierzowe DN50PN16 / PTFE kołnierzowe DN50PN16 / PP kołnierzowe DN125PN16 / PTFE kołnierzowe DN125PN16 / PP kołnierzowe DN100PN16 / PTFE kołnierzowe DN100PN16 / PP kołnierzowe 4'' 150lb / PTFE kołnierzowe 4'' 150lb / PP kołnierzowe 3'' 150lb / PTFE kołnierzowe 3'' 150lb / PP kołnierzowe 2'' 150lb / PTFE kołnierzowe DN80PN16 / PTFE |
| Dodatkowe wyposażenie | brak |
| Medium | ciecze ciecze agresywne ciecze przewodzące |
| Wyświetlacz | moduł wyświetlania i programowania PLICSCOM |
| Temperatura medium | -40 ... 100°C |
| Zasilanie | z pętli prądowej 4 ... 20 mA |
| Ciśnienie | -1 ... 2 bar |
| Zakres pomiarowy | 4 m |
| Dławik | M 20 x 1,5 1/2 NPT |
| Wersja / temperatura procesu | z pokryciem FEP/0 ... 60 °C z pokryciem FEP/-40 ... 100 °C |
| Dopuszczenia | ATEX II 1G, 1/2G, 2G Ex ia IIC T6 |
| Producent | Vega |
Produkty powiązane
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.

















