Kamery termowizyjne stacjonarne

Kamera termowizyjna NIR Borescope 2K (NIR-B-2K) Glass ze wziernikiem do pieców i wanien szklarskich
Kamera termowizyjna wziernikowa Land NIR‑B Glass charakteryzuje się 95° polem widzenia na końcu 914‑milimetrowego boroskopu. Boroskop kamery pokryty jest warstwą ceramiki, co zapewnia wysoką odporność termiczną, korozyjną oraz na ścieranie. Końcówka obiektywu kamery termowizyjnej jest lekko zagłębiona w wewnętrzną ścianę wymurówki, co umożliwia jednoczesny podgląd wizyjny oraz precyzyjny pomiar termowizyjny temperatury wielu elementów w piecu lub wannie, w szczególności:
- stopnia stopienia wsadu (batch controling),
- łuków /portów palników,
- materiału ogniotrwałego korony/sklepienia wanny,
- obszarów niskiej temp. na obrzeżu sklepienia lub u podstawy pieca,
- detekcja pęknięć struktury.
Boroskopowa kamera termowizyjna LAND NIR B Glass
Termowizyjny system pomiarowy LAND NIR B 2K Glass został zaprojektowany tak, aby przechodzić przez ścianę pieca — końcówka obiektywu jest lekko zagłębiona w wewnętrzną ścianę wymurówki. System wymaga jedynie zasilania 24 V DC oraz wyjścia Ethernet Gigabit. Stacjonarna kamera termowizyjna LAND NIR B 2K Glass (FOV 95°) pracująca w bliskiej podczerwieni o długości fali 1 μm zapewnia najwyższą dokładność pomiaru temperatury dla różnych materiałów, szerokiego zakresu temperatur oraz przy zmiennych warunkach emisyjności w wannie szklarskiej.
Główne cechy kamery termowizyjnej
- automatyczna kontrola linii zestawu,
- pomiar temperatury ogniotrwałych ścian i łuków portowych,
- pomiar temperatury korony/sklepienia,
- wizualizację wnętrza pieca w czerni i bieli dla symulacji widoku kamery wizyjnej,
- możliwość ustawienia alarmów do wykrywania nieszczelności powietrza jako obszarów „zimnych”,
- podgląd propagacji płomienia z każdego portu,
- zwiększenie wydajności pieca dzięki ciągłemu pomiarowi temperatury oraz długoterminowej analizie trendów danych.
Obszary zastosowań kamery termowizyjnej
Stacjonarna kamera termowizyjna wziernikowa Land NIR‑B Glass cechuje się 95° polem widzenia na końcu 914‑mm boroskopu, co zapewnia wysoką wytrzymałość termiczną, korozyjną oraz odporność na ścieranie. Końcówka obiektywu, lekko zagłębiona w wewnętrznej ścianie wymurówki, umożliwia równoczesny podgląd wizyjny oraz dokładny pomiar temperatury termowizyjnej wielu elementów w piecu lub wannie — w szczególności stopnia stopienia wsadu (batch controlling), łuków i portów palników, materiału ogniotrwałego korony lub sklepienia wanny, a także obszarów o niskiej temperaturze na obrzeżu sklepienia lub podstawy pieca, co pozwala na detekcję pęknięć struktury.
Pomiar temperatury łuków nad palnikami ma kluczowe znaczenie dla żywotności materiałów ogniotrwałych w tych obszarach. Materiał ogniotrwały szybko stygnie podczas rewersu, co sprawia, że należy mierzyć temperaturę zawsze w tym samym czasie od początku rewersu. Kamera NIR-B-2K może rejestrować pomiary zarówno w trakcie, jak i po tym czasie. Funkcja "Stopklatki" uruchamiana w momencie zatrzymania palników, umożliwia dokładną analizę.
Jeśli łuki palników są zbyt gorące, cegła ogniotrwała się uszkodzi (zeszkliwi) i będzie mniej skuteczna, jako izolator i emiter ciepła. Będzie ona mieć krótszy okres kampanii, a wanna będzie wymagać ponownego wymurowania. Występuje tez zagrożenie uszkodzeń cegieł regeneratora.




Główne cechy układu pomiarowego i podglądu wizyjnego kamery termowizyjnej NIR-B Glass
- wyposażony w chłodzony boroskop,
- opcjonalny mechanizm automatycznego wycofywania zabezpiecza kamerę przed uszkodzeniem,
- po pełnym wysunięciu boroskopu przesłona odcinająca wejście do pieca zamyka się automatycznie,
- 3 000 000 pikseli, z których każdy wykonuje pomiar temperatury,
- obszary zainteresowań (AOI) mogą być definiowane przez użytkownika, prezentując trendy wartości maksymalnych, minimalnych i średnich temperatur.
NIR-Borescope-2K-Glass (NIR-B-2K-Glass) to w pełni radiometryczna kamera termowizyjna na podczerwień o krótkiej długości fali, zaprojektowana do tworzenia obrazów termicznych o wysokiej rozdzielczości (1968 x 1476 pikseli), oraz zapewniająca dokładne pomiary temperatury z dowolnego z trzech milionów punktów temperatury na obrazie.
Kamera termowizyjna mierzy temperaturę w zakresie 1000 ... 1800 °C.
Kamera jest przeznaczona do pieców do wytapiania:
- szkła float,
- szkła opakowaniowego,
- szkła borokrzemowego,
- włókna szklanego.
Zalety stosowania kamery termowizyjnej
Dokładne profilowanie temperatury
Dzięki NIR-Borescope-2K-Glass możliwe jest dokładne i ciągłe profilowanie temperatury całego pieca, w tym szkła, ścian ogniotrwałych i łuków okapu oraz korony/dachu, przy wykorzystaniu jedynie niewielkiego otworu w ścianie. Obrazowanie termiczne wewnątrz pieców wyłożonych materiałem ogniotrwałym do wytopu szkła zwykle wymaga od operatora instalacji wycięcia dużych otworów w materiale ogniotrwałym, aby umożliwić obserwację krytycznego obszaru. Może to powodować znaczną stratę energii w wyniku utraty ciepła, a sam otwór może być trudny do utrzymania w stanie wolnym od zanieczyszczeń. Kamera NIR-B-2K Glass wymaga jedynie otworu o małej średnicy w obudowie pieca i w materiale ogniotrwałym, aby pomieścić końcówkę soczewki szerokokątnej.
Ciągły monitoring pieca
NIR-Borescope-2K-Glass oferuje znaczące korzyści w porównaniu z tradycyjnymi metodami monitorowania pieca. Dzięki NIR-B-2K-Glass możliwe jest dokładne i ciągłe profilowanie temperatury całego pieca, w tym szkła, ścian ogniotrwałych i łuków portowych oraz korony/dachu.
Potężne oprogramowanie do obrazowania termicznego
Dzięki nowemu oprogramowaniu IMAGEPro region zainteresowania (ROI) może być definiowany przez użytkownika i trendowany, pokazując maksymalne, minimalne i średnie temperatury, a korzystając z dołączonego widoku odtwarzania, możesz odtwarzać zdarzenia i zatrzymywać się w dowolnej klatce, aby zmierzyć wiele temperatur w tym samym momencie (szczególnie przydatne, jeśli mierzysz temperatury łuku portu w momencie rewersu palników).
Monitorowanie pokrycia zestawu i temperatury korony
Zmiany w pokryciu zestawu (batch) mają bezpośredni wpływ na temperatury wewnątrz pieca. Temperatura wyraźnie spada, gdy zestaw przesuwa się do przodu pieca, a w oprogramowaniu IMAGEPro-Glass ROI można wykorzystać to do ustawienia alarmów w systemie sterowania DCS pieca. Ułatwia to lepszą kontrolę pokrycia wsadu poprzez dostosowanie kierunku oraz długości jego przesuwu. Monitorowanie pokrycia zestawu w pobliżu gardzieli - jako krytycznego punktu analizy - pomaga uniknąć sytuacji, w której zbyt duża ilość wsadu (poniżej 15%) przedostaje się do tego obszaru, nawet przy dużych szybkościach wyciągania szkła. Dzięki temu można zapobiegać powstawaniu wad szkła.
NIR-Borescope-2K-Glass to ulepszona kamera termowizyjna nowej generacji do zastosowań w piecach szklarskich.
| KAMERA i BOROSKOP | |
| Zakres pomiaru: | 1000 ... 1800 °C |
| Rozdzielczość pikseli: | 1968 x 1476 |
| Odpowiedź widmowa: | 1 μm (środek) |
| Częstotliwość wyświetlania klatek: | 15 fps (tryb pełnej klatki) |
| Detektor: | FPA - półprzewodnik |
| Optyka (HFOV x VFOV): | 95° x 71° |
| Optyka (IFOV): | 0,84 mrad (2K: 95° x 71°) 2,53 mrad |
| Zakres ostrości: | 1 m do nieskończoności |
| Średnica sondy: | Ø61 mm / Ø2,4 cala |
| Długość sondy: | 305, 610 lub 915 mm (12”, 24” lub 36”) |
| Armatura: | Do wyboru kołnierz 3” ANSI 150 RF lub kołnierz PN16 DN80 z rurą stojącą 12” |
| Okno ochronne: | Szafir |
| Precyzja: | 1% odczytu (K) |
| Powtarzalność: | 1 K |
| Wymiary: | 254 x 560 x 810 mm* (* lub 1120 lub 1420 mm); |
| Moc znamionowa: | 24 V DC, 4 W |
| Waga: | 15 kg (dla wersji 24”) |
| Ocena środowiskowa: | IP65 / NEMA 4 |
| DOSTAWA KAMERY | |
| Znajomości: | Gbit Ethernet; Lokalny interfejs połączenia między kamerą a systemem przetwarzania obrazu |
| Usługa: | Woda, powietrze przyrządu, wejście zasilania, umieszczone z tyłu obudowy |
| ZASILACZ (PSU) | |
| Składniki: | Zasilanie, komunikacja Ethernet (przełącznik), światłowodowe łącze danych (opcja) |
| FCB - ocena środowiskowa: | IP65 / NEMA 4 |
| Rozmiar: | 380 x 380 x 211 mm |
| Waga: | 15 kg |
| Zatwierdzenie UL: | Wymieniony na liście UL508A i CSA-C22.2 Nr pliku E499440 |
| PRZETWARZANIE OBRAZU | |
| Oprogramowanie: | IMAGEPro-Glass Zaawansowane oprogramowanie do obróbki szkła |
| Stacja robocza: | Stacja robocza PC (opcja) |
| Interfejs: | Otwarty interfejs danych, Modbus TCP, moduł WE/WY do PLC (DSC /SCADA) |
| AKCESORIA | |
| Akcesoria opcjonalne: | Zasilanie, kable, mocowanie i rurka chłodzona wodą / przedmuchana, oprogramowanie, stacja robocza, systemy automatycznego cofania |
Pliki do pobrania
Linki
Aplikacje
Produkty powiązane
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.



































