Kamery termowizyjne stacjonarne

Kamery termowizyjne serii LAND NIR Borescope: NIR-B-640 / NIR-B-656 / NIR-B-2K z wziernikiem do pieców przemysłowych
Obszary zastosowań krótkofalowej radiometrycznej kamery termowizyjnej
Krótkofalowe radiometryczne kamery termowizyjne o wysokiej rozdzielczości, przeznaczone do boroskopowego obrazowania w podczerwieni, służą do ciągłego monitorowania i sterowania procesami w szerokim zakresie.
NIR-Borescope-640 (NIR-B-640), NIR-Borescope-656 (NIR-B-656) oraz NIR-Borescope-2K (NIR-B-2K) to w pełni radiometryczne kamery termowizyjne o wysokiej rozdzielczości, wyposażone w detektory czułe na krótką długość fali promieniowania, co zdecydowanie podnosi ich stabilność i dokładność. Przeznaczone do ciągłego tworzenia na żywo obrazów termicznych z ponadprzeciętną rozdzielczością do 3 milionów pikseli. Kamery mogą mierzyć temperatury w zakresie od 600 do 1800 °C i nadają się do szerokiego zakresu ciągłego monitorowania procesów i zastosowań kontrolnych temperatury w dużych piecach.
Zapewniając najnowocześniejszy, wyraźny obraz termiczny, na który nie ma wpływu gorąca atmosfera/gazy w piecu, NIR-B-656 umożliwia operatorom pomiar z dowolnego z 322 752 pikseli (lub 2 904 768 pikseli w przypadku NIR-B-2K) i optymalizację temperatury pieca, oszczędzać energię, zwiększać wydajność i ograniczać emisje.
Dzięki pracy 24/7, za pośrednictwem połączenia Gigabit Ethernet, automatyczne wyjścia alarmowe natychmiast ostrzegają użytkownika o wszelkich problemach lub problemach strukturalnych. Zapewnia to wydajność pieca i pełną kontrolę operacyjną. Ponadto anomalie termiczne są łatwe do wykrycia dzięki ciągłemu monitorowaniu wszystkich położeń z bezpiecznego pomieszczenia kontrolnego.
Kamery termowizyjne wymagają jedynie niewielkiego otworu, aby wprowadzić końcówkę obiektywu o szerokim kącie widzenia, a wybór kilku optyk (FOV) zapewnia obszerny obszar pomiarowy dla szerokiego pokrycia pieca.
NIR Borescope-656 i NIR Borescope-2K są idealne do stosowania w piecach grzewczych.
Zalety stosowania krótkofalowej radiometrycznej kamery termowizyjnej
24/7 MONITOROWANIE PIECA
Stałe monitorowanie temperatury nagrzewania pieca, powierzchni ogniotrwałych i wsadu.WYBÓR SZEROKOKĄTNEJ OPTYKI I ROZDZIELCZOŚCI PIKSELI
Monitorowanie większości wsadu, materiałów ogniotrwałych i stref palników. Monitorowanie ogrzewania na jednym obrazie termicznym.BARDZO DOKŁADNY ODCZYT TEMPERATURY
Wysokowydajna kalibracja systemowa każdego piksela kamery, z odczytem temperatury lepszym niż +/- 1% i wyjątkową jednorodnością całego obrazu termicznego, w tym krawędzi.ZAAWANSOWANE OPROGRAMOWANIE
Do przetwarzania obrazów służą narzędzia programowe IMAGEViewer oraz IMAGEPro do sterowania, monitorowania, analizowania i przechwytywania danych z kamery termowizyjnej.ZAAWANSOWANE FILTROWANIE
Zaawansowane filtrowanie widmowe jest niezależne od gorącej atmosfery pieca i/lub gazów, aby zapewnić rzeczywiste odczyty temperatury i wyraźny monitoring wizyjny z wnętrza pieca.NIEZAWODNE I BEZPIECZNE DZIAŁANIE SYSTEMU
Zaprojektowany do pracy w trudnych warunkach środowiskowych o wysokiej temperaturze, a ponadto dostępnych jest kilka systemów z automatycznym cofaniem, które chronią przed przegrzaniem w przypadku utraty chłodzenia wodą, przedmuchu powietrza lub zasilania elektrycznego.KOMPENSACJA TŁA
Koryguje efekt odbicia tła w trybie online i stale umożliwia prawidłowy odczyt temperatury obiektu mierzonego (np. wlewków, biletów, slabów).
NIR-Borescope-640 (NIR-B-640), NIR-Borescope-656 (NIR-B-656) oraz NIR-Borescope-2K (NIR-B-2K), to wysokiej rozdzielczości rozwiązania obrazowania termicznego do monitorowania temperatury w piecach, w tym materiałów ogniotrwałych i obiektów wygrzewanych.
Specyfikacja kamery termowizyjnej
| KAMERA i BOROSKOP | |
| Zakres pomiaru: | 600 ... 1000 °C 600 … 2000 °C - tylko model 640 |
| 800 ... 1400 °C | |
| 1000 ... 1800 °C | |
| Rozdzielczość pikseli: | 640 × 480 (model 640) |
| Odpowiedź widmowa: | 1 μm (środek) |
| Częstotliwość wyświetlania klatek: | 15 fps (dla pełnego trybu) |
| Detektor: | FPA — półprzewodnik |
| Optyka (HFOV x VFOV): | 44° × 33° lub 90° × 67.5° (model 640) 47° × 35° lub 95° x 71° (modele 2K / 656) |
| Optyka (IFOV): | 0,84 mrad (2K: 95° x 71°) 2,53 mrad (656: 95° × 71°) 0,80 mrad (656: 30 × 23°) |
| Zakres ostrości: | 1 m do nieskończoności |
| Średnica sondy: | Ø61 mm / Ø2,4 cala |
| Długość sondy: | 305, 610 lub 915 mm (12”, 24” lub 36”) |
| Armatura: | Do wyboru kołnierz 3” ANSI 150 RF lub kołnierz PN16 DN80 z rurą stojącą 12” |
| Okno ochronne: | Szafir |
| Precyzja: | 1% odczytu (K) |
| Powtarzalność: | 1 K. |
| Wymiary: | 254 × 560 × 810 mm* (* lub 1120 lub 1420 mm); |
| Moc znamionowa: | 24 V DC, 4 W. |
| Waga: | 15 kg a (dla wersji 24”) |
| Ocena środowiskowa: | IP65 / NEMA 4 |
| DOSTAWA KAMERY | |
| Znajomości: | Gbit Ethernet; Lokalny interfejs połączenia między kamerą a systemem przetwarzania obrazu |
| Usługa: | Woda, powietrze przyrządu, wejście zasilania, umieszczone z tyłu obudowy |
| ZASILACZ (PSU) | |
| Składniki: | Zasilanie, komunikacja Ethernet (przełącznik), światłowodowe łącze danych (opcja) |
| FCB - ocena środowiskowa: | IP65 / NEMA 4 |
| Rozmiar: | 380 × 380 × 211 mm |
| Waga: | 15 kg |
| Zatwierdzenie UL: | Wymieniony na liście UL508A i CSA-C22.2 Nr pliku E499440 |
| PRZETWARZANIE OBRAZU | |
| Oprogramowanie: | IMAGEViewer i IMAGEPro Zaawansowane oprogramowanie do przetwarzania i kontroli obrazu |
| Stacja robocza: | Stacja robocza PC (opcja) |
| Interfejs: | Otwarty interfejs danych, Modbus TCP, jednostka we / wy Moxa |
| AKCESORIA | |
| Akcesoria opcjonalne: | Zasilanie, kable, mocowanie i rurka chłodzona wodą/przedmuchana, oprogramowanie, stacja robocza, systemy automatycznego cofania |
Pliki do pobrania
Linki
Produkty powiązane
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.



































