Sondy radarowe poziomu

Sonda radarowa Vegapuls 69
NOWOŚĆ wśród radarów do pomiaru poziomu materiałów sypkich.
Niezwykle uniwersalny, radarowy czujnik poziomu VEGAPULS 69 do pomiaru ciągłego poziomu materiałów sypkich w zakresie do 120 m. Czujnik optymalny do pomiaru poziomu w większości znanych aplikacji, nawet w bardzo wysokich zbiornikach (w tym segmentowych) oraz zbiornikach z szybkimi zmianami poziomu.
Nowa generacja radarowych czujników poziomu VEGAPULS 69 o częstotliwości 79 GHz
Sonda radarowa VEGAPULS 69 do pomiaru ciągłego poziomu materiałów sypkich w różnych warunkach procesowych. Sonda jest idealna do pomiaru poziomu w bardzo wysokich zbiornikach (w tym segmentowych), dużych bunkrach oraz zbiornikach z szybkimi zmianami poziomu.
Dzięki zastosowaniu własnej konstrukcji modułu o częstotliwości 79 GHz uzyskano bardzo wąski kąt wiązki sondy radarowej - na poziomie 3,5 stopnia przy wielkości anteny 80 mm i rekordowym na rynku zasięgu 120 m. Dynamika sygnału umożliwia pomiar mediów o stałych dielektrych niższych niż 1.5 np.: tworzyw sztucznych. Czas reakcji czujnika poziomu VEGAPULS 69 wynosi zaledwie 700 ms, co umożliwia stosowanie go w bardzo dynamicznych aplikacjach np. na przesypach czy pomiarach odległości.
Konfigurację sondy można wykonać za pomocą uniwersalnego dla wszystkich urządzeń VEGA module PLICSCOM na bezpośrednio urządzeniu (menu w języku polskim) lub za pomocą komunikatora HART współpracującego z dowolnym oprogramowaniem obsługującym sterowniki DTM, DD lub EDD.
Duży zasięg oraz szybkość działania radarowego czujnika poziomu VEGAPULS 69 umożliwiają po raz pierwszy zastosowanie radaru do pomiarów odległości, jako zamiennika urządzeń laserowych np.: w przypadku silnego zapylenia lub pomiaru przez mgłę, które to nie stanowią istotnego problemu pomiarowego dla radaru.
Najważniejsze właściwości radarowego czujnika poziomu VEGAPULS 69:
- częstotliwość 79 GHz
- zakres działania: 120 m
- kąt wiązki 3,5 stopnia
- antena soczewkowa odporna na oblepianie i zapylenie
- ATEX do strefy pyłowej 20 i gazowej 0
- szybkość pomiaru tylko 0,7 s
- pomiar poziomu w wysokich (w tym dzielonych), oraz w bardzo niskich zbiornikach, także w kominkach o średnicy 80 mm
- pomiar poziomu w zbiornikach z szybkimi zmianami poziomu (przesypy, bunkry, kruszarki)
- optymalne rozwiązanie dla materiałów o niskiej stałej dielektrycznej (np. tworzywa sztuczne)
- możliwy pomiar odległości np. między kruszarki lub suwnicami w warunkach silnego zapylenia czy mgły (alternatywa dla laserów)
- przyłącza kołnierzowe regulowane ze stali 316L lub tworzywa PP
- w standardzie przyłącze do nadmuchu powietrza
Parametry
| Medium | materiały sypkie |
| Dokładność | 5 mm |
| Częstotliwość | 79 GHz |
| Temperatura medium | -40 ... 80 °C -40 ... 200 °C |
| Zakres pomiarowy | 0 ... 120 m |
| Ciśnienie | do 3 bar do 2 bar |
| Elektronika | 2-przewodowa 4 ... 20 mA/HART 4-przewodowa 4 ... 20 mA/HART Profibus PA Foundation Fieldbus |
| Obudowa | aluminium, dwukomorowa/IP66/IP68 (0,2 bar) aluminium/IP66/IP68 (0,2 bar) stal nierdzewna 316L/IP66/IP68 (0,2 bar) plastikowa IP66/IP67 plastikowa, dwukomorowa/IP66/IP67 stal nierdzewna 316L/IP66/IP68 (1 bar) stal nierdzewna, dwukomorowa 316L/IP66/IP68 (0,2 bar) |
| Przyłącze procesowe | kołnierzowe DN100PN16 Form C, DIN2501 / 316L kołnierzowe DN150PN16 Form C, DIN2501 / 316L kołnierzowe DN80PN16 / PP kołnierzowe z przegubem DN100 PN16 / 316L kołnierzowe z przegubem DN80 / 316L uchwyt montażowy |
| Dławik | M 20 x 1,5 1/2 NPT |
| Antena | Soczewkowa PEEK w obudowie 316L Stożkowa płaska w obudowie PP |
| Uszczelnienie | tworzywo PEEK lub PP |
| Wyświetlacz | moduł wyświetlania i programowania PLICSCOM moduł wyświetlania i programowania PLICSCOM (montaż z boku) |
| Dodatkowe wyposażenie | układ nadmuchu układ nadmuchu z zaworem zwrotnym |
| Dopuszczenia | ATEX II 1G, 1/2G, 2G Ex ia IIC T6 ATEX II 1D, 1/2D, 1/3D, 2D IP66 ATEX II 1G, 1/2G, 2G Ex ia IIC + II 1D, 1/2D, 1/3D, 2D IP66 |
| Producent | Vega |
Pliki do pobrania
Produkty powiązane
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.





























