Sondy pojemnościowe

Sonda pojemnościowa Vegacal 67
Kod produktu: CL67.
Sonda pojemnościowa do pomiaru poziomu materiałów sypkich w warunkach występowania wysokich temperatur (do 400°C)
Sonda pojemnościowa VEGACAL 67 przeznaczona do pomiaru poziomu materiałów sypkich w warunkach występowania wysokich temperatur, działa na zasadzie pomiaru pojemności elektrycznej pomiędzy ścianą zbiornika, a elektrodą sondy. Sonda jest całkowicie niewrażliwa na zapylenie wewnątrz zbiornika, charakteryzuje się sporą wytrzymałością mechaniczną oraz nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych podczas eksploatacji. Dużą zaletą sondy pojemnościowej jest pewność działania w przypadku oblepienia elektrody przez produkt.
Po zainstalowaniu w zbiorniku sonda wymaga kalibracji tj: zasymilowania 2 poziomów w zbiorniku (np.: pusty i pełny zbiornik). Warunkiem stosowania sond pojemnościowych jest stabilność stałej dielektrycznej produktu (pomiar jednego typu produktu) oraz małe wahania wilgotności.
Parametry
| Wersja / temperatura procesu | sonda kablowa z izolacją ceramiczną/-50 ... 300 °C sonda kablowa z izolacją ceramiczną/-50 ... 400 °C sonda prętowa z izolacją ceramiczną/-50 ... 300 °C sonda prętowa z izolacją ceramiczną/-50 ... 400 °C |
| Wyświetlacz | moduł wyświetlania i programowania PLICSCOM |
| Zakres pomiarowy | 32 m 4 m |
| Zasilanie | z pętli prądowej 4 ... 20 mA |
| Temperatura medium | -50 ... 400 °C |
| Ciśnienie | -1 ... 16 bar |
| Medium | materiały sypkie |
| Dławik | M 20 x 1,5 1/2 NPT |
| Elektronika | Profibus PA Foundation Fieldbus wyjście do współpracy z urządzeniami zewnętrznymi serii VEGATOR 4 ... 20 mA/HART |
| Obudowa | plastikowa IP66/IP67 aluminium/IP66/IP68 (1 bar) stal nierdzewna 316L/IP66/IP68 (0,2 bar) aluminium/IP66/IP68 (0,2 bar) |
| Przyłącze procesowe | gwintowe |
| Dodatkowe wyposażenie | brak |
| Dopuszczenia | ATEX II 1/2D, 2D, IP66T ATEX II 1/2G, 2G EEx d ia IIC T6 ATEX II 1G, 1/2G, 2G Ex ia IIC T6 ATEX II 1G, 1/2G, 2G Ex ia IIC T6 + okrętowe ATEX II 1G, 1/2G, 2G Ex ia IIC T6 + WHG dopuszczenia okrętowe |
| Producent | Vega |
Produkty powiązane
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.

















