Czujniki temperatury do klimatyzacji i wentylacji

Czujnik temperatury IE3
Kod produktu: Czujnik temperatury IE3
Czujnik temperatury IE3 stosowany jest do pomiaru temperatury powietrza lub gazu niewybuchowego przepływającego w kanale, w układach klimatyzacji lub wentylacji i przetwarzania tej temperatury na sygnał prądowy 4 ... 20 mA.
- Długość osłony: 50 mm, 100 mm, 200 mm, 150 mm
- Średnica osłony: 6 mm
- Zakres pomiarowy temperatury: -40 ... 60°C, -40 ... 85°C
Obszary zastosowań czujnika temperatury powietrza IE3
Stosowany czujnik do pomiaru temperatury powietrza lub gazu niewybuchowego przepływającego w kanale, w układach klimatyzacji lub wentylacji i przetwarzania tej temperatury na sygnał prądowy 4 ... 20 mA. Mocowanie czujnika temperatury za pomocą uchwytu mocującego typu IT-UG (standard).
Naścienna puszka z poliwęglanu IP-67 z elementem przetwarzającym ulokowanym w ażurowej metalowej osłonie czujnika temperatury. Wewnątrz puszki znajduje się przetwornik 4 ... 20 mA, z zaciskami "+" i "-" do podłączenia pętli prądowej.
- Spoina pomiarowa (dla TC):
SO — spoina odizolowana od osłony
SP — spoina zwarta z osłoną (uziemiona) - Element pomiarowy
termorezystor (RTD): Pt100, Pt1000, Pt500, Ni100
termoelement (TC): NiCr-NiAl (K), Fe-CuNi (J)
Parametry
| Spoina pomiarowa (dla TC) | SO - spoina odizolowana od osłony SP - spoina zwarta z osłoną (uziemiona) |
| Średnica osłony | 6mm |
| Długość osłony | 50mm 100mm 200mm 150mm |
| Sygnał wyjściowy | 0 ... 10 V 4 ... 20 mA sygnał pasywny temperatury z czujnika RTD |
| Przetwornik temperatury | APAQ-HRF inny TxIsoBlock TxBlock ProfIPAQ-H MESO-H IPAQ-Hplus IPAQ-H MinIPAQ-HLP APAQ-3HPT IPAQ-C201 APAQ-HCF brak |
| Zakres pomiarowy temperatury | -40 ... 60 °C -40 ... 85 °C |
| Dokładność | klasa A (dla RTD) klasa B (dla RTD) klasa 1 (dla TC) klasa 2 (dla TC) |
| Medium | gazy/powietrze |
| Wielkość mierzona | temperatura powietrza |
| Montaż | kanałowy |
| Obwód pomiarowy | 2 - przewodowy 3 - przewodowy 4 – przewodowy |
| Obudowa | tworzywo ABS |
| Element pomiarowy | termorezystor (RTD) Pt100 termorezystor (RTD) Pt1000 termorezystor (RTD) Pt500 termorezystor (RTD) Ni100 termoelement (TC) NiCr-NiAl (K) termoelement (TC) Fe-CuNi (J) |
Pliki do pobrania
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.













