Sondy pojemnościowe

Sonda pojemnościowa Vegacal 64
Sonda pojemnościowa do pomiaru poziomu cieczy oblepiających
Sonda pojemnościowa VEGACAL 64 do pomiaru cieczy oblepiających, działa na zasadzie pomiaru pojemności elektrycznej. Wzrost poziomu materiału w zbiorniku powoduje jednocześnie wzrost pojemności elektrycznej mierzonej przez elektronikę sondy. Z uwagi na pomiar mediów przewodzących sonda pokryta jest izolacją z tworzywa sztucznego. Sonda zapewnia pewny pomiar w przypadku występowania piany, skomplikowanych instalacji wewnątrz zbiornika, parowania, osadów na dnie, a nawet oblepienia elektrody.
Po zainstalowaniu w zbiorniku sonda wymaga kalibracji tj: zasymulowania 2 poziomów w zbiorniku (np.: pusty i pełny zbiornik). Warunkiem stosowania sond pojemnościowych jest stabilność stałej dielektrycznej produktu (pomiar jednego typu produktu).
Parametry
| Dodatkowe wyposażenie | brak |
| Medium | ciecze ciecze przewodzące |
| Wersja / temperatura procesu | z pokryciem FEP/-50 ... 150 °C |
| Wyświetlacz | moduł wyświetlania i programowania PLICSCOM |
| Temperatura medium | -50 ... 150 °C |
| Zasilanie | z pętli prądowej 4 ... 20 mA |
| Ciśnienie | -1 ... 64 bar |
| Zakres pomiarowy | 4 m |
| Dławik | M 20 x 1,5 1/2 NPT |
| Elektronika | Profibus PA Foundation Fieldbus wyjście do współpracy z urządzeniami zewnętrznymi serii VEGATOR 4 ... 20 mA/HART |
| Obudowa | plastikowa IP66/IP67 aluminium/IP66/IP68 (1 bar) stal nierdzewna 316L/IP66/IP68 (0,2 bar) aluminium/IP66/IP68 (0,2 bar) |
| Przyłącze procesowe | gwintowe |
| Dopuszczenia | ATEX II 1/2D, 2D, IP66T ATEX II 1/2G, 2G EEx d ia IIC T6 ATEX II 1G, 1/2G, 2G Ex ia IIC T6 ATEX II 1G, 1/2G, 2G Ex ia IIC T6 + okrętowe ATEX II 1G, 1/2G, 2G Ex ia IIC T6 + WHG dopuszczenia okrętowe |
| Producent | Vega |
Produkty powiązane
Kontakt z Ekspertem
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Wyślij zapytanie do naszych Ekspertów.

















